Odpowiedz 
Spłata kredytu przez spadkobierców
Cloe Offline
Świeżynka
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Spłata kredytu przez spadkobierców
Hej wszystkim! Tak się składa, że mojej przyjaciółki ojciec zmarł... Okazało się wkrótce, że po śmierci zamiast testamentu, zostawił kredyt. Zastanawia mnie, czy jego spadkobiercy, czyli dzieci, muszą ten kredyt spłacać? Czy może da się tego jakoś uniknąć?

Playground school bell rings again
rain clouds come to play again
has no one told you she's not breathing?
hello i'm your mind giving you someone to talk to
hello
07-28-2013 03:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ambroży Offline
Znawca
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Spłata kredytu przez spadkobierców
Spadkobiercy w obliczu takiego długu pozostawionego przez spadkodawcę mogą zachować się trojako: albo odrzucić spadek albo przyjąć spadek wprost bądź też przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza.

Termin na złożenie każdego z powyższych oświadczeń to 6 miesięcy od dnia zgonu spadkodawcy lub od daty dowiedzenia się o tytule dziedziczenia.

Najczęściej jest tak, że z datą śmierci spadkobiercy już wiedzą, że są spadkobiercami z racji dziedziczenia ustawowego, gdy chodzi o najbliższą rodzinę. Ale bywa tak, że spadkodawca pozostawia testament i nie powiadamia o nim zainteresowanego, który dowiaduje się o powołaniu go spadkobiercą w momencie ujawnienia testamentu, tzn. skutecznie z momentem otwarcia i ogłoszenia testamentu.

Jeśli spadkobierca nie chce płacić długów spadkowych, po prostu odrzuca spadek. Spadkobierca ustawowy musi pamiętać o tym, że gdy on odrzuci spadek, a ma zstępnych, to on jest traktowany jak gdyby nie dożył otwarcia spadku, a wtedy do dziedziczenia dochodzą jego zstępni.

Zasadą jest, że spadkobierca odrzucający spadek traktowany jest tak, jakby nie dożył otwarcia spadku, a wówczas wierzyciel poszukuje kolejnych spadkobierców, w myśl przepisów art. 931 – 936 kodeksu cywilnego.

Miałem kiedyś wielki dom
Piękny ogród otaczał go
Gdzie co noc słychać było pawia krzyk
Jak zapowiedź losu, kiedy rankiem znajdowałem tam
Złote jajo, wielkie, złote jajo
07-28-2013 04:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy: