Wyspa Piękna - FORUM
Darmowa pomoc prawna - Wersja do druku

+- Wyspa Piękna - FORUM (http://www.forum.wyspapiekna.com.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1.html)
+--- Dział: Pomoc prawna (/forum-9.html)
+--- Wątek: Darmowa pomoc prawna (/thread-4.html)

Strony: 1 2

Darmowa pomoc prawna - Anthony_K - 06-22-2013 07:48 PM

Mam problem. Nie stać mnie na adwokata, a chciałbym uzyskać jakąś pomoc prawną. Do kogo mogę się kierować? Jakieś pomysły? Smutny

RE: Darmowa pomoc prawna - bazgrou - 06-22-2013 07:50 PM

Hmmm. To zależy z którego miasta jesteś. JA na przykład po chodzę z Poznania i wiem, że funkcjonuje taka poradnia darmowa w tym miescie.

RE: Darmowa pomoc prawna - Anthony_K - 06-22-2013 07:50 PM

Jestem z Wrocławia. A na czym takie coś polega?

RE: Darmowa pomoc prawna - bazgrou - 06-22-2013 07:50 PM

To zależy, czy masz jedynie coś do skonsultowania, czy szukasz raczej jakiegoś obrońcy (bo tego ewentualnie mogą Ci przyznać z urzędu).

RE: Darmowa pomoc prawna - Anthony_K - 06-22-2013 07:51 PM

Nie, no chodzi mi raczej o poradę w kwestii aktu notarialnego.

RE: Darmowa pomoc prawna - bazgrou - 06-22-2013 07:51 PM

Aaa, w ten desen. Uśmiech No to spróbuj się dowiedzieć, czy istnieje coś takiego jak studenckie koło porad prawnych czy jakoś tak to się nazywa. Jakaś studencka poradnia prawna...

RE: Darmowa pomoc prawna - Anthony_K - 06-22-2013 07:51 PM

Okej, rozeznam się. I jak to działa wówczas?

RE: Darmowa pomoc prawna - bazgrou - 06-22-2013 07:52 PM

Hmmm... to dość nieskomplikowane. Po prostu idziesz lub dzwonisz lub piszesz do tej poradni i oni pomagaja rozwiązać Ci Twój problem, jeżeli oczywiście są w stanie. Mi tak pomogli załatwić moją sprawę.

RE: Darmowa pomoc prawna - Anthony_K - 06-22-2013 07:53 PM

Hehe, no to widze, że studentów-altruistów tam mają. Ale fajnie. Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje. Uśmiech

RE: Darmowa pomoc prawna - bazgrou - 06-22-2013 07:54 PM

No, to życzę powodzenia. Uśmiech A i jeszcze jedna kwestia, musisz wziąć całą tą dokumentację, która się ewentualnie może przydać przy wydawaniu takiej opinii. Ja czekałem około tygodnia, ale porada bardzo fachowo udzielona. Sądzę, że w Twoim mieście również będą kompetentni ludzie. Uśmiech